4 Ağustos 2013 Pazar

ŞABAN USTA'NIN KUZU SIRIK KEBABI..

Dün iftar için tercihimiz Şaban Usta nın mekanıydı..yemekte KUZU ÇEVİRME...mekan ,ortalık bilindik bir yerde değil..ama şirin bir yer,küçük bir bahçe içinde 15 masa ve tüm masalar dolu.rezervasyon şart..çünkü ramazan nedeni ile yer bulunmuyormuş.bahçenin karşısında kapalı küçük bir mekan daha bulunmakta.
                                                                                                                 


yemek öncesi çaylar semaverde demlenmiş hazır bir şekilde bekliyor.çay içmek isteyen kendisi kalkıp çayını alıyor..


                                    başlangıç olarak güzel bir mercimek çorbası geliyor..  salata ve yeşillik...

                                               


ve işte beklenilen lezzet masamıza teşrif ettiler..tek bir tabak içinde 1kg kuzu çevirme..görüntü harika..
tadına diyecek yok,kaburgada var ve et kemikten ayrılıyor okadar güzel pişmiş...
                                                  

yemeğin arkasından tatlınızı ve çayınızıda güzelce içiyorsunuz..tek eksik kahve yoktu :( kuzu çevirmeyi göremedim çünkü gittiğimizde kuzu ocaktan alınmıştı.odun ateşinde yaklaşık 4-5 saatte pişiyormuş ve çam odunu ile..günde 5-6 kuzu pişiriyorlarmış..ama ocağı sizin için görüntüledim tabi kendim içinde..
iki kişi: çorba,1 kilo kuzu çevirme,tatlı,üç çay,bir kola ve ayran hesap 78 tl ödedik.kuzunun kilo fiyatı 60 tl.rezervasyon yaptırdığınızda mutlaka kuzu çevirmenin miktarını söyleyin.yoksa bir bayan bir erkeğe 750 gr servis yapıyorlar..biz fazla abartıp 1 kilo dedik tabikide yarısını yiyemedik ama kalan eti paket yaptırabilirsiniz..
 ayrıca Şaban usta ve diğer çalışan garsonlar inanılmaz saygılı,hürmetkar ve serviste çok başarılılar..ilgi alaka süper..herşey çok güzeldi ellerine emeklerine sağlık diyorum..
 
  DİPNOT: bahçede dolaşan beyaz kediye dikkat..hiç ummadığınız anda kucağınıza atlayabilir  ve bir anda çığlıklarınızla tüm gözleri sizin masanıza toplatabilir (tıpkı bana yaptığı gibi) sakın yüz vermeyin :))


adres:Şehit Kubilay mah.Selim cad.no:79 Yükseltepe/Ankara
tel.03123304553-05354529281

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...