28 Ekim 2013 Pazartesi

ZÜBEYDE HANIM KAHVALTIDA...yıllarca bir dilim peynir ,üç-beş zeytin ve reçele talim eden eski Zübeyde Hanım emektarlarının bu yokluk canına tak edince hep birlikte toplanıp kahvaltıya gitmeye karar verirler :)

 
 
yılların verdiği güzel bir kahvaltı özlemiyle yaşayan Eda ve Kadriye birbirlerine sarılırken,emektar Cemile hanım şoka girmiş,Yeter ise heyecanlı bir bekleyiş içindedir :)

 
4+4 lük kahvaltı ağır ağır gelirken ,zarif,kibar hanımefendi Emine yıllar sonra taze bir ekmeği avuçlarında hissetmenin mutluluğunu yaşarken,arkadaşları Elif,Zeliha,Şenel onun bu mutluluğuna tanık oluyorlardı.
 
 

 
Güzel bayan Yasemin'in sevincini paylaşmak yine Eda'ya düşmüştü.
 
 
 
Yasemin yedi...yedi...ve yine yedi....
 
 

 
eski günler aklına gelen Saadet'e bir hüzün çöker..çöktüğü gibide kalkar ve kendini yemeğe vurur :)mutludur artık,yedikçede mutluluğu artar..
 
 

 
 
karnı tok ,sırtı pektir artık Eda ve Filiz'in..sırt sırta verip ,yenidoğanda sırtımız yere gelmez deyip gülümseyerek bakarlar saadete(mutluluğa) :)))
 
 
 
Organizatör Mesude Hanım etrafı usul usul süzüp ''acaba kim fazla yedi''diye düşünürken sorusunun cevabı gözlerinin önündeydi..Edaaaa
 
 
Eğtim şart deyip kendini eğtime adayan,çatal şöyle tutulur,limon böyle sıkılır diyen  Sevinç'ten eser kalmamıştır..Eğtim hak getire dediği gibi eliyle dalar peynire ,böreğe :))
 
 
 
karnı doyunca  yıllardır  kurduğu hain planını uygulamak için yeterli gücü ve kuvveti kendinde bulan Sevinç yol hazırlıklarına başlamıştır..

 
içten içe saçını,kaşını,tokasını ,çantasını kıskandığı Eda'ya karşı hain planını uygulama zamanıydı..
ve Sevinç içindeki çanavarı zavallı Eda'nın üstüne salıvermiştir :)))
 
 
Organizatör Mesude geleceğe daha umutlu bakarken ,kahvaltı bittikten sonra gelen Sevgi'yi teselli etmek Yasemin ve kahvaltıya kılpayı yetişen Funda'ya düşmüştür..
 
 
ekip kahvaltının ardından tekrar bir ay sonra buluşma kararı alarak mekandan sessizce dağılırlar..
 
BİRİNCİ BÖLÜMÜN SONU
 
Bu güzel buluşmayı organize eden,emeği geçen ve gelen tüm arkadaşlara teşekkür ederim.her şey çok güzeldi.Kasım ayındaki ikinci buluşmada görüşmek dileğiyle ..
 
 
 
 
 
 
 

 
 
 
 
 

3 yorum:

  1. ÇOK GÜZEL BİR GÜNDÜ.TUANA YEDİ YEDİ YEDİ.TUANANIN ANNESİDE GİZLİDEN MASANIN ALTINDA YEDİ. BİDE BANA ÇOK YEDİN DİYORLAR.ÇOK YEMEMİŞ OLSAYDIN REJİM YAPMAZDIN EDA HANIM.

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. herşey sağlık için,kilo bende ne gezer.. üflesen uçarım :))

      Sil

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...